RoMaNiA GodFather

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
RoMaNiA GodFather

188.212.104.179:7777


    despre viata lui ale velea

    maryan
    maryan


    Брой мнения : 20
    Join date : 05.11.2012
    Age : 26
    Местожителство : bucuresti,cartojani.giurgiu

    despre viata lui ale velea Empty despre viata lui ale velea

    Писане  maryan Съб 10 Ное - 19:39:23

    Despre Alex Vele

    mai intai as incepe cu un blog unde sa vedeti pozele cu el si cateva detalii.
    http://www.showbiz.ro/vedete/alex-velea-7978381
    bun cred ca ati vazut ce ce cariera are si detalii marunte dar akm vine aderavata lui cariera;).
    Alex velea Dupa ce a câ?tigat emisiunea-concurs Star Factory la sfarsitul anului 2003 [3], Alex a colaborat cu Anna Lesko la o melodie de pe edi?ia speciala a albumului ei, Pentru tine.[4][5] A urmat o colaborare cu Anda Adam pentru al doilea album solo al ei, Confiden?ial. Melodia, intitulata „Ce ?i-a? face (Selecta)” s-a bucurat de un mare succes în România, fiind difuzat des pe posturile de muzica. Album sau de debut, intutulat Yamasha a fost lansat în toamna anului 2006, ?i se vrea o declara?ie din partea lui Alex : „Piesele acestea ma descopera în fa?a publicului... Asta sunt eu...Am încercat sa pun pe note gânduri, sentimente, trairi...'Yamasha' ma reprezinta.” Pentru acest album, Alex a colaborat cu Smiley, Marius Moga, Connect-R, Matteo ?i Don Baxter. De pe album au fost promovate patru piese: „Yamasha”, „Dragoste la prima vedere” (feat. Connect-R), „Când sunt cu tine” (feat. Mandinga) ?i „Doamna mea”. Yamasha i-a adus acestuia titlul de “Best show“, “Best male” ?i “Best new artist" la Romanian Music Awards.

    În anul 2009, Alex a lansat piesele "Doar ea" ?i "Secret". Tot în 2009, Alex a intrat în echipa de produc?ie a Radio Killer, sub numele de Crocodealer, unul dintre cei ?apte killeri.În acela?i an, Alex ?i-a facut ?i debutul pe marile ecrane, în produc?ia cinematografica “Un film Simplu”, unde a interpretat un rol negativ.

    Deasemenea a scos hitul anului 2010 "Don't say it's over", hit al carui videoclip a avut o coregrafie ce a generat cel mai mare flashmob din România. Acesta a avut loc în Pia?a Constitu?iei din Bucure?ti, în iunie 2010.

    În septembrie 2011, Alex a lansat piesa "Whisper" . 2012 este anul de revenire în for?a pe scena muzicii române?ti.Alex a lansat la începutul lunii aprilie piesa "Când noaptea vine" care s-a bucurat de aprecierea publicului. În iunie 2012, pe scena de la Romanian Music Awards, acesta a lansat un nou hit, "Minim doi". Piesa a reu?it sa strânga în câteva zile milioane de vizualizari pe YouTube. Recent, Alex a lansat ?i videoclipul piesei, un clip filmat în cartierul bucure?tean Ferentari. Tot în luna iunie 2012, a câ?tigat premiul pentru "Best Pop" în cadrul premiilor Romanian Music Awards.

    În prezent, Alex lucreaza la un nou concept de show.

      В момента е: Вто 7 Май - 20:56:04