RoMaNiA GodFather

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
RoMaNiA GodFather

188.212.104.179:7777


    Revista Informatii si Pro>Sport

    xDelta
    xDelta
    Admin


    Брой мнения : 117
    Join date : 04.11.2012

    Revista Informatii si Pro>Sport Empty Revista Informatii si Pro>Sport

    Писане  xDelta Пет 7 Дек - 16:25:17

    Revista GodFather

    Pro Sport

    Luis Alberto a marcat miercuri seara abia al treilea gol pentru CFR Cluj

    Mijlocaşul Luis Alberto (29 de ani) este omul care a făcut posibilă minunea de pe "Teatrul Viselor". CFR a învins miercuri seara pe Manchester United, scor 1-0, şi e prima echipă din România care câştigă un meci oficial pe tărâm britanic după 32 de ani. Precedentul succes a fost înregistrat de Universitatea Craiova, 2-0 cu Leeds, în sezonul 1979-1980 al Cupei UEFA.

    Miercuri seara, la ieşirea de la vestiare, mijlocaşul era singurul jucător cu zâmbetul pe buze din lotul campioanei. "E foarte important acest gol. Am scris istorie pentru club în această seară (n.r. - miercuri seara) şi mă bucur enorm că am reuşit să marchez", a spus Luis Alberto imediat după meciul de pe "Old Trafford". Alberto a părăsit celebra arenă cu pieptul în faţă şi cu mingea pe care a trimis-o în vinclul porţii lui De Gea în braţe. "Am luat mingea ca să o duc fiului meu. Acest gol este cadoul meu pentru el. Sper ca atunci când va fi mare să fie mândru de ceea ce am făcut eu aici", mai spune brazilianul.

    Aruncat de Braga, bun la CFR!
    Jucătorul care a redus la tăcere cei 71.000 de englezi de pe "Old Trafford" a venit la CFR în această iarnă, chiar de la Braga, formaţia care n-a reuşit să încurce Galatasaray şi să ducă echipa clujeană pe locul secund. Luis Alberto a fost transferat pe ultima sută de metri de CFR, pentru că Bakari Sare şi Adam Vass erau accidentaţi înainte de începerea grupelor Champions League. Nu mai prindea lotul la Braga şi tocmai de aceea a ajuns la CFR. "Păcat că Braga nu a reuşit să ne ajute. Cu siguranţă a încercat. Felicităm însă Galatasaray pentru calificare", a spus cu o oarecare tristeţe în glas, Alberto.

    15 goluri în toată cariera
    Luis Alberto nu este un marcator recunoscut. Mijlocaş defensiv de meserie, brazilianul de 29 de ani a marcat doar 15 goluri în toată cariera sa, la Nacional Funchal, Braga şi CFR. Pentru clujeni a ajuns deja la a treia reuşită, în acest sezon. În afară de reuşita de miercuri, de pe "Old Trafford", Alberto mai are un gol în Cupa României şi unul în campionat.
    https://2img.net/h/oi50.tinypic.com/307p4ea.jpg
    Informatii GF
    Pe 7.12.2012 ownerii: xDelta si DeNNiS a ales 2 helperi si 1 Co-Owneri ghici cine a fost ales? vedeti imediat,
    xDelta acum este foarte bucuros pentru ca insfarsit serverul este putin putin populat iar DeNNiS este si el multumit ca este insfarsit si el odata Owner.
    Cum ziceam mai sus.
    Primul helper este: Omegas, care ii multumeste lui xDelta.
    Al doilea Helper este: CrisstiaNN, si povestea ca sia dorit de cand joaca samp sa devina ceva frumos Very Happy
    Si Co-Owner-ul este: K0smin, el a mai fost aici admin povesteste el colegilor lui de samp.
    xDelta si DeNNiS spera sa se adune mult mai multi pe server sa fie un server cat mai bogat.
    In SF deja pe RoMaNiA GF, sa pus bradul Laughing
    Mos Craciun o sa aduca cu siguranta multe cadouri.
    DeNNiS povestea ca el a inceput cu helper peurma sa avansat cu un mic admin de gradul 1.El atunci era cu un mare zambet.A crescut tot a crescut si acum a devenit Owner.In urmatoarea revista, veti afla pe cine a mai banat xDelta, daca lea adus cadouri Mos-ul si niste informatii despre Pro>Sport.

    Va multumesc pentru Atentie
    https://2img.net/h/oi50.tinypic.com/wtf8tu.jpg

      В момента е: Сря 8 Май - 2:25:26